بسته جامع اندازه گیری هوشمند

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | دسته‌بندی: خدمات

امروزه، با در نظر گرفتن بحران جدی تامین منابع آب و انرژی در بسیاری از بخش های کشور عزیزمان ایران، فناوری هایی که بتوانند منجر به مدیریت و پایش صحیح چرخه “توزیع – مصرف” شده و ارتقاء فرهنگ مصرف آب و انرژی توسط شهروندان را به دنبال داشته باشند یکی از ملزومات پروژه های ساختمانی و شهری در حال ساخت می باشند.

 

این بسته چامع، بهره بردار پروژه را قادر می سازد تا از طریق تجهیزات اندازه گیری پیشرفته نظیر انرژی میتر های حرارتی،برودتی و کنتور های هوشمند آب سهم هر واحد از مصارف آب و حامل های انرژی را معین نموده و بر مبنای مصارف واقعی مشترکین نسبت به محاسبه و صدور صورتحساب ریالی مصارف هر مشترک اقدام نماید و از طرفی بکارگیری تکنولوژی AMR در سامانه مذکور منجر به مانیتورینگ و پایش از راه دور کلیه مصارف از طریق یک نرم افزار مرکزی می شود.

در تکنولوژی AMR، کلیه اطلاعات انرژی میتر ها و کنتور های آب و یا گاز به صورت خودکار و از طریق بستر های استاندارد انتقال داده به سرور مرکزی منتقل شده و بسیاری از چالش های بهره برداری نظیر قرائت چشمی، خطاهای مرتبط، دستکاری و .. را مرتفع می سازد.

همچنین کلیه مشترکین قادرند از طریق اپلیکیشن پیشرفته موبایلی مصارف خود را به صورت روزانه مشاهده نمایند، این آگاهی بخشی به صورت قابل توجه اصلاح الگوی مصرف، مدیریت خود آگاه مشترکین و کاهش مصارف غیر ضروری را به دنبال خواهد داشت.

مطالب مرتبط