گروه شرکت های ZENNER به عنوان یکی از رهبران جهانی تجهیزات و خدمات مبتنی بر مصارف آب و حامل های انرژی و خدمات اینترنت اشیا(IoT) در حوزه های شهر هوشمند، انرژی هوشمند و ساختمان هوشمند، یک مجموعه با مالکیت خانوادگی با بیش از ۱۱۵ سال سابقه در کشور آلمان می باشد.

 

کمپانی ZENNER International به عنوان تولید کننده پیشرو تجهیزات اندازه گیری آب، گاز، انرژی های حرارتی برودتی، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری AMR/AMI در جهان شناخته شده می باشد.

ZENNER با تولید سالانه بیش از ۱۲ میلیون کنتور آب، کنتور گاز، کنتور حرارتی، گرماسنج های رادیاتور، هشدار دهنده دود و تجهیزات پایش و مانیتورینگ مصارف، یکی از ۳ شرکت بزرگ جهان در این صنعت می باشد.

 

کمپانی Minol یکی از بزرگترین اپراتورهای ارائه دهنده خدمات قرائت و صدور صورتحساب آب و حامل های انرژی با بیش از ۶۰ سال سابقه در اروپا می باشد. فقط در کشور آلمان ۱۱ میلیون نقطه اندازه گیری توسط مینول قرائت در هر دوره می گردد.

 

با توسعه روزافزون تکنولوژی های مبتنی بر اینترنت اشیاء(IoT)، گروه شرکت های ZENNER از سال ۲۰۱۶ مبادرت به سرمایه گذاری وسیع و توسعه محصولات IoT نموده و با یک توسعه استراتژیک، از یک مجموعه متمرکز بر تجهیزات و خدمات اندازه گیری، با ایجاد شرکت های تابعه دانش بنیان در موضوع اینترنت اشیاء، به یک ارائه دهنده صفر تا صدی خدمات شهر هوشمند و انرژی هوشمند بدل گردیده است.

در حال حاضر و تحت فعالیت شرکت Minol  ZENNER Connect ، ZENNER به عنوان بزرگترین اپراتور شبکه LoRaWAN در کشور آلمان مشغول به فعالیت می باشد.

 

گروه شرکت های ZENNER دارای ۴۰۰۰ کارمند در ۶۰ شرکت تابعه در سراسر جهان می باشد و محصولات و خدمات خود را در بیش از ۱۰۰ کشور در ۵ قاره ارائه می نماید.

 

گروه راهبرد زنر یک شرکت با سرمایه گذاری مشترک ایرانی آلمانی و شریک تجاری گروه شرکت های Minol  ZENNER در ایران می باشد.

شرکت ZENNER با داشتن بیش از ۵۰ پروژه شاخص در حوزه ساب میترینگ (تفکیک هوشمند مصارف در مجتمع های ساختمانی) در کشور، به عنوان اولین و بزرگترین مجموعه ارائه دهنده این خدمات نوین در کشور ایران شناخته می شود.

توسعه زیرساختی و فناوری های مرتبط با اینترنت اشیاء در بازار ایران از دیگر محورهای فعالیت راهبرد زنر می باشد.

راهبرد زنر با بهره گیری از توان متخصصان داخلی و همکاری بسیار نزدیک با ZENNER ، در مسیر انتقال تکنولوژی های مرتبط به داخل کشور و ایجاد توازن در ارتباط با شریک اروپایی خود قدم برداشته و به این مهم به عنوان مهمترین ارزش بلند مدت مجموعه می نگرد.